Felieton 12 Sep 2018 | Redaktor
Najnowszy mural w Łodzi-

Psy i kundle [FELIETON]

Felieton 17 Dec 23:00

„Oblicze Piękna” mural który został wykonany przez Paulinę Nawrot – absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Umiejscowiony jest na jednej z łódzkich kamienic i od 8 września upiększa dzielnice zadbanych i zaniedbanych kamienic miasta.

Maryja nie narzuca się nikomu. Autorka pokazała po prostu piękno dla wszystkich, nie tylko dla katolików. Stąd nazwa "Oblicze Piękna". Bo prawdziwie Maryja dla katolików jest piękna nie tylko cieleśnie, ale cała historia jej życia jest nadprzyrodzonym, powalającym serca ludzi pięknem.

Piękno to punkt spotkania ludzi wierzących i niewierzących. Podobnie prawda i dobro. Możemy wszyscy się tym dzielić miedzy sobą bez względu na wiarę.

Paulina Nawrot sama skomentowała swoje dzieło w ten sposób:

"We mnie było już od dawna zwizualizowanie zachwytu pięknem i stąd wziął się tytuł „Oblicze Piękna”. Taki tytuł, ponieważ nie chciałabym zawężać odbiorców tylko do katolików. Chciałabym, by ten mural był dla wszystkich, bo Maryja jest obecna obok pustostanu i super zadbanej kamienicy"

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy więc na ulicę Wschodnią 70 w centrum Łodzi.

Cóż - Bydgoszcz ma również swoje murale, ale ich estetyka jednak, jak twierdzi wielu, pozostawia wiele do życzenia. A przecież mieszkają tu wspaniali artyści, których warto zaangażować w nowe dzieła, nie w ideologiczne narzucanie się wszystkim z resztą bardzo wątpliwą w wykonaniu estetyką, a prawdziwe piękno, przy którym można się po prostu życzliwie i szczerze spotkać. I wspólnie się pięknem cieszyć. Naprawdę jest to możliwe w naszym mieście!

red.: KB

źródło: nowaewangelizacja.org

foto.: tamże

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor