Felieton 6 May 2020 | Redaktor
Ks. Pawlukiewicz: Rozwiewam złudzenia [video]

Świat zmienia się, pandemia trwa. Powiadomienia o stanie chorych są raz optymistyczne, raz pesymistyczne. Informacje bywają często sprzeczne. Żyjemy w czasie, w którym nie wiemy co myśleć, ani jak planować. Uwalniać się od chęci kontrolowania naszego życia jest jednak istotne.

Uczą nas o tym m. in. homilie ks. Pawlukiewicza. Niedawno zmarły kapłan przekraczał słowami nasze wyobrażenia o Bogu, ukazując tak Jego miłosierdzie, że na nowo zaczynaliśmy się zachwycać Jego miłością i odkrywać tę miłość w ludzkiej codzienności ziemskiego życia. Mamy wciąż liczne nagrania z wypowiedziami ks. Pawlukiewicza.

Proponujemy dziś zaskakującą homilię, w której ks. Piotr obala nam nasze schematy myślowe. Uwikłania w przeciętność nie są powołaniem dla wierzących. Ale nadprzeciętność Bożego pomysłu na nas odnajdujemy w sprawach, które nas zaskoczą. Nie tam, gdzie sobie to planujemy, bo nasze plany są zwykle tylko ziemskie i przeciętne, nieowocne. Ale Boże plany realizowane w człowieku, które często nie muszą być widoczne przed ludźmi, przynoszą owoce całkowicie przekraczające możliwości człowieka. I to jest prawdziwe życie dziecka Bożego.

Homilia została zarejestrowana podczas zeszłorocznego Forum Charyzmatycznego w Szczecinie pt. "Otrzymacie Jego Moc"

oprac.: K. Chrzan źródło: Dobre Media

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor