Felieton 1 Mar 2019 | Redaktor
Gorąco polecamy katechezy o. Augustyna Pelanowskiego

Realistyczne słowa, które pokazują nam sceny z naszego osobistego życia i dają wyjaśnienie w scenach ludzkich losów zapisanych w Starym czy Nowym Testamencie. Bo każda nasza sytuacja, wszystkie nasze osobowościowe zawirowania, uczucia, relacje, każdy etap naszego życia jest do odnalezienia w Biblii. To jest baza wypowiedzi o. Augustyna Pelanowskiego.

Zdobywając światło dla konkretów naszego życia, czytając tak naprawdę siebie samego w Biblii, możemy podejować właściwe decyzje, bo rozumiemy o wiele więcej, niż gdybyśmy próbowali np. zrozumieć własne uczucia, patrząc tylko na... własne uczucia. Niczego byśmy się o sobie nie dowiedzieli, bo odnosilibyśmy siebie tylko do siebie, a my przecież jesteśmy stworzeni do relacji.

O. Augustyn Pelanowski jest paulinem, kaznodzieją z bardzo realistycznym odniesieniem do codzienności życia ludzkiego. Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji posłuchać o. Pelanowskiego polecamy gorąco. Jego liczne katechezy są szeroko dostepne w internecie. Dla przykładu umieszczamy poniżej jedną z nich, o prawdziwej wolności w konkrecie życia i o tym, jak pewnych spraw jednak nikt za nas nie załatwi i po prostu musimy sami...

źródło: You Tube - Prorok

foto: wobroniewiary.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor