Felieton 7 May 2018 | Redaktor
Szkująca postawa hierarchów brytyjskiego Kościoła Katolickiego po śmierci Alfiego.

"Angielscy biskupi zmusili ojca Gabriele Brusco do opuszczenia kraju i powrotu do Włoch." - podaje portal PCH24 za ChurchMilitant.com

Ksiądz Gabriele (imię niezwykłe dla wydarzeń dotyczących dziecka tak cierpiącego) trwał z rodziną i chłopcem w szpitalu. Personelowi Alder Hey bardzo to nie odpowiadało, czemu dawali wyraz.

Kapłan posługiwał w GB od ponad dwóch lat, Thomasowi i Kate jednak wcale nie było łatwo znaleźć duchownego, który by pomagał im duchowo w ich niewyobrażalnie ciężkiej sytuacji. Wiedząc o tym, ksiądz Brusco ruszył z pomocą. Teraz został zmuszony do opuszczenia kraju swych podopiecznych, a jest to o tyle tragiczne, że nawet nie pozostawiono mu kilku dni, aby mógł uczestniczyć w pogrzebie Alfiego, przy którym był do końca.

Ksiądz Gabriele nie bał się mówić prawdziwie i szczerze do personelu medycznego w szpitalu, apelując o powstrzymanie się od zamiarów, które mieli wobec chłopczyka.

"Arcybiskup Liverpoolu, - czytamy dalej w artykule PCH24 - Malcolm Patrick McMahon doprowadził do usunięcia zakonnika ze szpitala. Ojciec Brusco został wezwany w środę 2 maja do Johna Sherringtona, biskupa pomocniczego diecezji Westminster. Hierarcha zażyczył sobie by treść rozmowy pozostała tajemnicą, jednak po tym spotkaniu zakonnik wycofał swoją prośbę o przypisanie do wspomnianej diecezji. W poniedziałek ma wrócić do Włoch, nie będzie mógł zatem wziąć udziału w piątkowym pogrzebie Alfiego."

Przewodniczący Episkopatu Anglii i Walii kardynał Vincent Nichols, publicznie pochwalił [patrz materiał filmowy poniżej] szpital Alder Hey za działania wobec Alfiego, a protestujących, domagających się ochrony życia Alfiego określił, jako 'szukających politycznych korzyści' ["sougth politacal capital"].

Cóż, czyżby hierarchowie brytyjscy nie słuchali Papieża Franciszka, który od razu po spotkaniu z tatą Alfiego jasno i wyraźnie i... głośno (sic!) wypowiedział się w sprawie ochrony życia ludzkiego?

Dziękujmy Bogu, że w Polsce Episkopat to hierarchowie, którzy w temacie ochrony życia stoją murem po stronie prawdy i nie boją się tego jasno wyrażać.

Jaki będzie los ludzkiego wymiaru Kościoła Katolickiego w Wielkiej Brytanii, który publicznie odkrył coś bardzo niepokojącego w postawie Jego brytyjskich hierarchów? Nawet w Parlamencie Brytyjskim podniesiono głosy krytykujące ich postawę...

źródło: kanał You Tube za ChurchMilitant.com, PCH 24

foto.: ChurchMilitant.com

red.: KB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor