Felieton 8 Feb 2018 | Redaktor
Katolicka Bydgoszcz - portal ludzi pięknego dialogu

PORTAL NIE TYLKO W SIECI

Katolicka Bydgoszcz to szczególne miejsce nie tylko w tzw. sieci. Sam portal jest bazą dla tych, którzy chcą nagłaśniać dla mieszkańców Bydgoszczy i całej diecezji wszelkie działania dla budowania dobra, piękna i prawdy w naszym regionie. Wspólnoty, jak i stowarzyszenia oraz osoby indywidualne nadsyłają informacje zarówno o charyzmacie swego działania, jak i o konkretnych planowanych wydarzeniach.

Na stronie KB publikowane są utwory muzyczne naszych rodzimych artystów, zarówno tych katolickich, jak i nieokreślających się wyznaniowo, bowiem człowiek człowiekowi w samej swej wrażliwości, gdy niesie dobro, wart jest pokazywania całemu światu!

W studio KB powstają audycje, które nagrywamy podczas spotkań przy kawie, a tematy wyłaniają się zawsze ciekawe, bo samo działanie portalu odkryło przed nami wszystkimi coś niezwykłego.

RAZEM MOCNIEJ

Otóż chyba nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, jak mnóstwo wspólnot, wolontariatów, ludzi dobrej woli działa na terenie Bydgoszczy i okolic! Każda wspólnota, i osoba jest inna, każda niesie w sobie niepowtarzalne piękno.

Właśnie tu na portalu jest miejsce, w którym powolutku gromadzą się informacje o nich wszystkich, a o specyfice tychże wspólnot, czy o charakterze posługiwania jedni drugim w naszym regionie opowiadają nam sami działający. W ten sposób wyłania się nam realny obraz potężnego działania Ducha Świętego w naszym regionie. Prawdziwie Duch Boży odmienia oblicze ziemi. TEJ ziemi!

Jest też wielu indywidualnych pisarzy, zarówno piszących piękne opowiadania, jak i publikujących felietony w konkretnych, niekiedy bardzo wymagających tematach, wielu też pisze relacje z wydarzeń w naszym mieście, albo publikują nagrania z ciekawych konferencji, czy wykładów. W ten sposób wszyscy mogą ich wysłuchać, choć sami nie mogli brać udziału w danym wydarzeniu. Są też artyści, którzy zaproszeni do studia prezentują swoje autorskie utwory.

NIE BOIMY SIĘ DIALOGU

Portal Katolicka Bydgoszcz jest nie tylko jednak dla katolików. Każdy człowiek otrzymał mowę, a z nią piękno dialogu jedni z drugimi, mimo różnic które nas dzielą. Już wkrótce planujemy rozbudowę portalu, tak aby było na nim także miejsce na różne dyskusje. Nie boimy się zadawać trudnych pytań, nie boimy się też szukać na nie odpowiedzi.

GOSPODARZE KATOLICKIEJ BYDGOSZCZY

Jednym słowem Katolicka Bydgoszcz nie należy do kogoś jednego, ale ma wielu gospodarzy. Każdy, który czuje, że ma coś do powiedzenia, lub wyśpiewania czy wygrania na instrumentach, a czyni to dla dobra, prawdy i piękna, znajdzie tu miejsce dla publikowania przygotowanego przez siebie materiału. Portal służy pomocą w oprawie graficznej, czy pomocą w redagowaniu tekstu, bo w czynieniu dobra nie chodzi o to, aby

A ZATEM

A zatem drodzy Krajanie, jeśli również czujecie, że rodzi się w Was pragnienie opisania tego, co u Was się dzieje na przykład w parafii, albo w Waszej wspólnocie lub po prostu w Waszym otoczeniu i niesie w sobie piękno, dobro i prawdę, choćby ta ostatnia była trudna, piszcie, dokładnie tak jak umiecie. Służymy fachowym opracowaniem, merytorycznym i graficznym.

Chodzi przecież o to, abyśmy o sobie nawzajem wiedzieli i jedni drugim służyli według powołania.

SANCTUS PAULUS

Portal Katolicka Bydgoszcz jest utrzymywany z dobrego serca ludzi działających w stowarzyszeniu Sanctus Paulus. Jak już dość dobrze widać strona KB jest bardzo potrzebnym i intensywnie rozwijającym się medium. A zatem jest wyraźna potrzeba jego istnienia. KB jednoczy wielu ludzi nie tylko jako medium w sieci, ale także w tzw. 'realu' i odkrywa przed nami piękno na wielu płaszczyznach, a jednocześnie w konkretnym regionie. W naszym regionie.

Jeśli Państwo uznają, że warto wspierać takie działanie, które **nie przynosi żadnych profitów w logice ziemskiej, ale w sercach i duszach ludzi zamieszkujących nasz region przyczynia się do realnego budowania wspólnoty osób dla dobra, prawdy i piękna, dla współtowarzyszenia sobie nawzajem w drodze do zjednoczenia z Bogiem Ojcem i w oparciu o Osobę Maryi Pięknej Miłości, to tego wsparcia oczywiście potrzeba. Niech Duch Boży prowadzi w decyzjach. Jesteśmy wdzięczni za wszystko.

Kasia Chrzan

Katolicka Bydgoszcz nie jest przedsięwzięciem komercyjnym. Jest portalem tworzonym siłami społecznymi. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe naszych działań do ludzi dobrej woli, którym drogie są wartości, którym służymy. Wspomóż nas darowizną na cele statutowe Stowarzyszenia Sanctus Paulus, wpłacając ją na nasze konto:

80 1930 1552 2350 0350 2800 0002

Bóg zapłać!

Redakcja KB & Sanctus Paulus

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor