Pielgrzymki wracają na Janą Górę

Jarosław Aleksander | 23 Jun 2020 Ograniczenia pandemiczne i zamieszanie w przepisach dotyczących pielgrzymek zakłócił rytm masowych odwiedzin u Jasnogórskiej Pani. Jednak pierwsze grupy pielgrzymów już dotarły na Jasną Górę.

Zmiany u salezjanów

Jarosław Aleksander | 21 Jun 2020 Nowym proboszczem parafii św. Marka w Bydgoszcz został ks. Krzysztof Rudziński SDB. To nie koniec zmian u salezjanów.

Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi

Redaktor | 20 Jun 2020 20 czerwca obchodzimy wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca Maryi. Kult ten został rozwinięty w XVII wieku we Francji. W Polsce Serce Maryi znajduje wielu czcicieli głoszących cuda jakie się dokonują za pośrednictwem Serca Matki Bożej.

Ojciec Tadeusz Goguł odszedł do domu Ojca

Jarosław Aleksander | 17 Jun 2020 Zmarł Ojciec Goguł, wybitny duszpasterz, spowiednik, egzorcysta przez wiele lat związany z naszym miastem. Pozostaje w żywiej pamięci tysięcy bydgoszczan. Był człowiekiem niezłomnej wiary i poświęcenia. Miał 60 lat.

Żołnierz, malarz, zakonnik, święty. Albert Chmielowski

Jarosław Aleksander | 16 Jun 2020 Św. Albert Chmielowski to postać inspirująca. Jego droga do świętości wiodła przez walki powstańcze, salony Paryża aż po przytułki dla bezdomnych. Warto zatrzymać się nad przykładem jego życia i przekonać się jak wiele dróg może prowadzić nas do Chrystusa.